zdjęcie pokazujący widok z okna na altanke i staw w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej w Brębiszew
Projekty

Projekt rehabilitacji kompleksowej.

Bezpłatna rehabilitacja kompleksowa osób niepełnosprawnych

Projekt „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” nr POWR.02.06.00-0000057/17.

Projekt rehabilitacji kompleksowej przeznaczony jest dla osób, którym niepełnosprawność nie pozwoliła na rozpoczęcie aktywizacji zawodowej lub dla osób, którym choroba przeszkodziła w wykonywaniu dotychczasowej pracy.

Projekt realizowany jest w czterech Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej w Polsce.

  • W Nałęczowie ( województwo lubelskie )
  • W Wągrowcu ( województwo wielkopolskie)
  • W Ustroniu (województwo śląskie)
  • W Grębiszewie (województwo mazowieckie)

Pobyt w Ośrodku Rehabilitacji kompleksowej jest bezpłatny.

Celem projektu jest prowadzenie rehabilitacji uczestników kompleksowo, aby ułatwić osobom niepełnosprawnym odzyskanie odpowiedniego poziomu zdrowia i zdobycie kwalifikacji zawodowych, by mogli wrócić do aktywności zawodowej.

Projekt łączy ze sobą cztery moduły:

  • Moduł medyczno- rehabilitacyjny
  • Moduł społeczny
  • Moduł psychologiczny
  • Moduł zawodowy

Podczas pobytu w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie w 1-osobowych pokojach z wyżywieniem.

W Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej uczestnicy mają indywidualne i grupowe zajęcia z rehabilitantami, psychologiem, doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy. Model zawodowy gwarantuje uczestnikom kursy komputerowe i zawodowe, indywidualnie dostosowane do ich potrzeb i predyspozycji.


Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce Ośrodki funkcjonują zgodnie z reżimem sanitarnym. Wszyscy uczestnicy projektu przed wejściem do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej poddawani są testom na obecność koronawirusa.

Funkcjonowanie Ośrodków Rehabilitacji Kompleksowej odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi w czasie pandemii.

Nasze biuro, w Łodzi zajmuje się rekrutacją do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej w Grębiszewie.

Czekamy na Państwa zapytania i zgłoszenia.

Przycisk pobierz formularz rekrutacyjny